Żywność i zioła do oczyszczania wątroby

Wątroba jest naszym największym narządem, a jej funkcją jest usuwanie toksycznych substancji z naszej krwi, oprócz wytwarzania żółci potrzebnej do trawienia tłuszczu.

Jego rola jest kluczem do utrzymania naszego zdrowia, bez niego nie moglibyśmy żyć. Stamtąd znaczenie czyszczenia i oczyszczania go, co najmniej raz w roku.

Oczyścić wątrobę naturalnie
Zaczynamy od podstaw, że utrzymanie dobrej, zrównoważonej i zdrowej diety jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania wątroby. Ale co jakiś czas, dobrze jest detoksykacji organizmu z naturalnych pokarmów i ziół.

Alcaucil / Karczoch

Karczoch ma wiele składników odżywczych i minerałów, takich jak wapń, fosfor, żelazo, potas, magnez i cynk. Ta roślina zielna jest doskonałą płuczką, pomagającą regulować powstawanie żółci, eliminując tłuszcze i cholesterol. Jest oczyszczający, trawienny i moczopędny.

Jego surowe liście są połączone w sałatki, mogą być również gotowane na parze, aby zachować swoje właściwości. Może być również wykonany, napar to jego liście i łodygi silnie gorzkiego smaku.

Można go spożywać w sałatkach z surowych liści, lub gotowane na parze i skorzystać z jego smaku towarzyszyć z różnych potraw. Chociaż możliwe jest również przygotowanie naparu z liśćmi i łodygą, chociaż jego smak jest bardzo gorzki.

Jeśli istnieje naturalny środek w leczeniu wątroby, czyli mniszek lekarski (Taraxacum officinale). Jego główną funkcją jest hepatoprotekcyjne. Kluczowym składnikiem tego zioła jest taraxin, którego gorzki smak pomaga stymulować funkcje wątroby i żółci.

Część rośliny, która jest spożywana w celu promowania pielęgnacji wątroby są liście. Jest to idealne miejsce do spożywania ich na surowo w sałatce, ale można również zrobić napary dzień po dniu, aby zapobiec stłuszczenie wątroby. Korzeń może być również spożywane w tym samym celu, ale jest zbyt gorzki.

Owoców cytrusowych

Spożywanie cytryn, pomarańczy i grejpfrutów pomaga dbać o wątrobę. Jego właściwości przeciwutleniające przyczyniają się do oczyszczenia organizmu i wzmacniają układ odpornościowy.

Jego zawartość witaminy C jest bardzo ważna dla zdrowia naszego organizmu.

Brokuły

Brokuły, z rodziny cabbale, ma wiele składników odżywczych i, podobnie jak jego krewni, jest dobrze znany, aby zapobiec rakowi jelita grubego.

Ale ponadto ma właściwości do utrzymania zdrowia naszej wątroby przez obecność siarki, niezbędnego elementu do detoksykacji tego narządu.

Kurkuma

Korzeń kurkumy ma niezliczone właściwości lecznicze. Jego wysoka zawartość kurkuminy sprawia, że dobry środek przeciwzapalny, przeciwutleniacz i przydatne w leczeniu raka.

Badania naukowe wykazały, że kurkuma jest w stanie złagodzić skutki alkoholowej choroby wątroby i jego toksyczne skutki związane z metabolizmem alkoholu i zmian morfologicznych powoduje, takich jak stłuszczenie wątroby, zapalenie wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby i marskość wątroby.

 

Dodaj komentarz