Zdrowszy dom z naturalnymi farbami

Kolor domu sprawia, że czujemy się w nim bardziej swobodnie. Co jakiś czas, zmieniając się o nową rękę farby, można odnowić swój styl i nasz nastrój. Korzystanie z naturalnych farb pomaga również zapewnić dobrą jakość powietrza, które zamieszkujemy.

Jeśli chodzi o malowanie w domu, jak ważne są kolory wybieramy jako jakość farby używamy. Ponieważ kiedy mówimy, że kolory oznaczają atmosferę, która oddycha w domu, jest to podwójnie prawdziwe: zaznaczają styl, jak będziemy się czuć w każdym pokoju i zaznaczają jakość powietrza, które wdychamy w nim.

Oto kilka kluczy do wyboru wysokiej jakości naturalnych farb i najbardziej odpowiednich kolorów, jak widać pasuje.

Jak kolor farby wpływa na twoje samopoczucie
Z psychologii koloru analizujemy, jak postrzegamy każdy kolor i każdy odcień, jakie odczucia i emocje budzą się w nas. W ten sposób blues sprawiają, że pokój jest postrzegany jako chłodniejszy; pomarańczowy lub lądowy, cieplejszy.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co przekazuje każdy kolor i niektóre z jego specyfiki:

Biały. Neutralny kolor, który dobrze łączy się ze wszystkimi innymi i przynosi spokój i poczucie przestrzeni.
Żółty. Reprezentuje światło słoneczne. To przynosi ciepło, jasność, radość i optymizm do pobytu.
Różowy. Wprowadź odrobinę słodyczy i wrażliwości. Doskonale łączy się z zakresem bieli i szarości.
Zielony. Łączy nas z naturą, ze wzrostem, zapewniając komfort i dobre samopoczucie.
Lila. Symbolizuje duchowość, ponowne połączenie z samym sobą. Zapewnia również elegancję i relaks.
Niebieski. To kolor morza i nieba. Przynosi dużo świeżości do pokoi, spokoju i spokoju.
W sypialniach dziecięcych zabawki, wypchane zwierzęta, kulki… zazwyczaj przynoszą szeroką gamę kolorów. Balansowanie z miękkimi odcieniami na ścianach pozwala stworzyć spokój, który pomaga zasnąć.

Jak wybrać farbę naturalną, mineralną lub roślinną
Naturalne farby charakteryzują się niezawieraniem związków ropopochodnych, co zapobiega odłączeniu tych substancji, szkodliwych dla zdrowia, do powietrza, którym oddychamy.

W zależności od ich charakteru obrazy te mogą być pochodzenia roślinnego na bazie roślin lub pochodzenia mineralnego na bazie produktów glebowych.

Farby mineralne: mogą być oparte na glinie, wapno lub krzemianach i są barwione pigmentami, które pochodzą z ziemi, tlenków metali, unikając w ten sposób metali ciężkich.
Farby roślinne: na bazie roślin, zawierają oleje, żywice lub woski, a pigmenty, które nadają kolor są również barwniki roślinne. Zazwyczaj mają jedwabiste matowe wykończenie.
Ponadto obrazy te przynoszą różne korzyści techniczne:

Farby wapienne mają właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze.
Farby gliniane są dobrymi regulatorami wilgoci i izolatorami akustycznymi.
Czyste farby krzemianowe są wodoodporne i mają wysoką trwałość.
Farby roślinne wyróżniają się oddychalnością i gustownym dotykiem.
Ogólnie rzecz biorąc, naturalne farby są lepsze dla dobrego snu, ponieważ tworzą wykończenie, które pozwala ścianie oddychać, co poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Ponadto, w przeciwieństwie do farb syntetycznych, farby naturalne nie są ładowane elektrostatycznie, a zatem zachowują mniej kurzu.

Z kolei farby o niskiej emisyjności lotnych związków organicznych pozwalają oddychać czystszym powietrzem. Jest to szczególnie ważne w obszarach o maksymalnej trwałości, takich jak akademiki, gdzie zwykle spędzamy co najmniej 7 do 8 godzin odpoczynku, ale są również godziny, kiedy nasze ciało i mózg przechodzą ważny proces naprawy.

Etykietowanie na farbach
Znajomość etykiet lub uszczelnień używanych do certyfikacji farb może być również przydatna przy wyborze zdrowej, nietoksyczną i nisko emisyjności farby:

Oznakowanie ekologiczne: jest etykietą z symbolem kwiatu i gwiazd Unii Europejskiej. Wskazuje, że większy szacunek dla środowiska, niższa emisyjność lotnych związków organicznych (COV), a także kontrola metali ciężkich, takich jak ołów, chrom VI, rtęć lub kadm.

Dodaj komentarz