Top 10 Korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia jaj

Masz dość śniadania tego samego dnia? Czy śniadanie zostawia cię głodnym krótko po obiedzie? Następnie jedzenie jajek na śniadanie każdego dnia byłoby dobre dla Ciebie! Istnieje tak wiele różnych sposobów, aby jaja, że nie będzie jeść to samo codziennie. Nie wspominając już, że jaja mają również niesamowite korzyści zdrowotne. Oto 10 najlepszych korzyści zdrowotnych z jedzenia jaj:

Bogate w białko i aminokwasy: duże jajko zawiera 6 gramów białka, a także wszystkie niezbędne aminokwasy, dzięki czemu nasz organizm będzie w stanie w pełni wykorzystać białko.

Kwasy tłuszczowe omega-3: Jeśli spożywasz jaja organiczne lub wzbogacone omega 3, będziesz spożywać jeszcze więcej kwasów tłuszczowych omega-3, ale nawet nieekologiczne jaja zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Te kwasy tłuszczowe są dobre dla ciepła i pomóc zmniejszyć trójglicerydów we krwi.

Luteina i zeaksantyna: te składniki odżywcze są przeciwutleniacze, które pomagają przeciwdziałać procesom zwyrodnieniowym, które wpływają na nasze oczy. Badania pokazują, że spożywanie odpowiedniej ilości tych składników odżywczych może zmniejszyć ryzyko zaćmy i innych typowych zaburzeń oka.

Zawierają one choliny: wiele osób nie dostać wystarczająco dużo choliny w diecie i jedno jajko zawiera około 300 mikrogramów choliny. Ten składnik odżywczy jest bardzo niedoceniany i odgrywa ważną rolę w regulacji mózgu, układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego.

Witamina D: Jaja są jednym z niewielu pokarmów, które zawierają naturalną witaminę D.

Może zapobiec rakowi piersi: Badania pokazują, że kobiety, które jedzą co najmniej 6 jaj tygodniowo, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi o 24%

Promuje zdrowie włosów i paznokci: jaja są bogate w siarkę i zawierają wiele witamin i minerałów.

Zwiększenie HDL: Lipoprotein o wysokiej gęstości znany również jako „dobry cholesterol”. Ludzie z wyższym poziomem HDL może zmniejszyć ryzyko chorób serca, udar mózgu i innych problemów zdrowotnych. Jedzenie 2 jaj dziennie przez 6 tygodni może zwiększyć poziom HDL o około 10%

 

Dodaj komentarz