Objawy wysokiego ciśnienia krwi (HTA), które mogą naturalnie odwrócić

Co zrobić, jeśli powiedziałem, że stan zdrowia dotyka setki milionów ludzi? Mam na myśli bardzo częsty, ale można zapobiec warunek, zwany wysokie ciśnienie krwi (HTA), znany również jako nadciśnienie tętnicze, więc należy zwrócić uwagę, jeśli masz pewne objawy.

Wysokie ciśnienie krwi (HTA) jest nie tylko problemem samym w sobie, ale prowadzi również do innych niebezpiecznych warunków zdrowotnych, takich jak udar mózgu, zawał serca, przewlekła niewydolność serca i choroby nerek.

Czy wiesz, że większość osób z wysokim ciśnieniem krwi lub nadciśnieniem tętniczym nie ma objawów, nawet wtedy, gdy ich odczyty ciśnienia krwi osiągnąć niebezpiecznie wysoki poziom? W zasadzie, wielu dorosłych z wysokim ciśnieniem krwi nadal nie wiem, że go mają. To przerażające, wiem.

Dobrą wiadomością jest to, że nawet medycyna konwencjonalna zgodzi się ze mną, kiedy mówię, że dieta i ćwiczenia są najważniejszymi narzędziami do zapobiegania i leczenia wysokiego ciśnienia krwi w sposób naturalny i skuteczny.

Objawy i średnia długość życia
Czym dokładnie jest wysokie ciśnienie krwi? Krew jest częstą chorobą, w której krew przepływa przez naczynia krwionośne i tętnice przy wyższym niż normalne ciśnienie.

Standardowe leczenie wysokiego ciśnienia krwi polega na przepisywaniu niebezpiecznych beta-blokerów, leków inhibitorowych ACE i leków moczopędnych, a także przekonywaniu pacjenta do ograniczenia soli w diecie. Chociaż te rzeczy mogą pomóc, nie dostać się do źródła problemu i może rzeczywiście spowodować więcej problemów. Zostaliśmy zachęceni do strachu soli, jeśli chodzi o nasze zdrowie, ale to ekstremalne zalecenie redukcji soli dla objawów wysokiego ciśnienia krwi pozostaje kontrowersyjne, wątpliwe, a nawet destrukcyjne nie bez powodu.

Ciśnienie krwi jest siłą, że krew wywiera na ścianach tętnic, gdy serce pompy krwi. Wysokie ciśnienie krwi występuje, gdy siła ta jest zbyt wysoka. Przerażające, ale prawdziwe: Większość ludzi z tym stanem nie wykazują żadnych objawów wysokiego ciśnienia krwi, nawet wtedy, gdy ich odczyty ciśnienia krwi są na niebezpiecznie wysokim poziomie.

Podczas pomiaru ciśnienia krwi uzyskuje się dwie liczby, mierząc dwa różne ciśnienia. Górna liczba to ciśnienie skurczowe, ciśnienie krwi, gdy serce bije podczas pompowania krwi. Druga lub ostatnia liczba to ciśnienie rozkurczowe, ciśnienie krwi, gdy serce jest w spoczynku między uderzeniami.

Zgodnie z powyższymi wytycznymi, zakresy ciśnienia krwi obejmują:

Niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie tętnicze) wynosi prawie 90/60
Normalny: mniej niż 120/80
Naprężenie wstępne : 120-139 / 80-89. „Prehypertension” oznacza, że ciśnienie krwi jest wyższe niż normalnie, ale nie jest jeszcze w punkcie uważane za prawdziwe „wysokie ciśnienie krwi”.
Wysokie ciśnienie krwi na etapie 1: 140-159 / 90-99
Wysokie ciśnienie krwi w etapie 2: 160 i powyżej / 100 i więcej
Jeśli masz bardzo wysoki odczyt, powyżej 180/110, to może być niedokładne i trzeba będzie wykonać kolejny odczyt.
Jednak, istnieją teraz nowe wytyczne, które obniżają próg, co jest uważane za wysokie ciśnienie krwi (HTA). American Heart Association obniżyło wysokie ciśnienie krwi w etapie 1 z 140/90 do 130/80. Co to oznacza? Oznacza to, że „46 procent dorosłych Amerykanów, wielu z nich w wieku poniżej 45 lat, będzie teraz uważane za nadciśnienie.” To nie wszystko:

Nowe wytyczne American Heart Association są następujące:

Normalny: mniej niż 120/80 mm Hg;
Podwyższone: sistolic między 120-129 i rozkurczowe mniej niż 80;
Etap 1: sistolic między 130-139 lub rozkurczowy między 80-89;
Etap 2: sistolic co najmniej 140 lub rozkurczowy co najmniej 90 mm Hg;
Kryzys nadciśnieniowy: sistolic powyżej 180 i /lub rozkurczowe powyżej 120, a pacjenci potrzebują szybkich zmian w lekach, jeśli nie ma innych objawów problemów, lub natychmiastowej hospitalizacji, jeśli istnieją oznaki uszkodzenia organicznego.
Często nie ma objawów wysokiego ciśnienia krwi (HTA) w miarę wzrostu ciśnienia krwi, ale niektóre objawy ostrzegawcze bardzo wysokiego ciśnienia krwi mogą obejmować bóle w klatce piersiowej, splątanie, bóle głowy, hałas lub dzwonienie w uszach, nieregularne bicie serca, krwawienia z nosa, zmęczenie lub zmiany widzenia.

Kiedy objawy wysokiego ciśnienia krwi rozwijają się, to zwykle dlatego, że stan postępuje do niebezpiecznego punktu. Nazywa się to kryzysem nadciśnieniowym, co oznacza rozkurczową/maksymalną liczbę większą niż 180 LUB liczbę rozkurczową/niższą niż 110.

Kryzys nadciśnieniowy jest uważany za ratownictwo medyczne, które wymaga natychmiastowego leczenia. Konieczna jest pomoc medyczna w nagłych wypadkach. W tym momencie objawy są zwykle obecne, w tym:

 

Dodaj komentarz