Masz kury, nie powinieneś ich tego karmić.

Hodowla kur, podobnie jak sad, jest działalnością minionych lat, powszechną w wielu domach rodzinnych i która dziś znów jest opcją wysokiej jakości żywności.

Aby zdecydować o karmieniu naszych kur, ważne jest, aby wiedzieć, jak działa ich układ trawienny.

Ptaki te nie mają zębów, ale mają narząd zwany gizzard. Mieści małe kamienie i żwir, które są odpowiedzialne za szlifowanie żywności, że kura będzie jeść praktycznie w całości. Podnoszenie ich w wolności ułatwia im naturalne i prawidłowe trawienie.

Domowa i szczęśliwa hodowla kur
Wychowywanie szczęśliwych kur jest bardzo pocieszającą działalnością dla całej rodziny i gwarancją dobrego zdrowia dla nich, a tym samym produkcji wysokiej jakości jaj.

Dlatego ważne jest, aby kury miały przestrzeń, aby same mogły spożywać niezbędny żwir do prawidłowego funkcjonowania swojego gizzarda.

Jeśli chodzi o to, co go karmić, zadanie jest proste, ponieważ możemy nabyć zrównoważoną żywność w paszy, ale jeśli chcemy zapewnić Ci „naturalne” jedzenie, możemy również kierować się trochę w naszej żywności.

Zboża, owoce, warzywa, ale także mięso lub ryby mogą być częścią diety kury. Nawet jeśli mają dostęp do zewnątrz, zioła, owoce, nasiona, itp.

Ile je kurczak?
Kura będzie jeść, dziobanie, przez cały dzień, tak długo, jak nie ma światła słonecznego. Dlatego zawsze powinieneś mieć do dyspozycji jedzenie, które, w zależności od przestrzeni i rodzaju pożywienia, możemy umieścić w karmniku dla ptaków, podać go bezpośrednio lub rozprowadzić na ziemi.

Do dyspozycji należy również czystą, świeżą wodę. Ważne jest, abyśmy umieścili go w pijącym, specjalnie zaprojektowanym dla ptaków, aby nie przewracały się ani nie zabrudziły.

Co mogą jeść kury?
Jest tak wiele produktów spożywczych, które możemy zaoferować kurczęta.

Czy chleb kurowy jest dobry? Tak, kury mogą jeść chleb, ponieważ ich głównym składnikiem są zboża, które moglibyśmy również zaoferować bezpośrednio, zboża lub mielone. Jedynym środkiem ostrożności, jaki musimy przestrzegać, jest moczenie go najpierw niewielką ilością wody, jeśli jest to trudne, aby mogli ją posiekać.
Czy kury jedzą pokrzywy? Tak, kury mogą jeść pokrzywy. Jeśli masz przestrzeń na zewnątrz, gdzie te zioła rosną, są one prawdopodobnie włączyć je do diety, chociaż niektórzy wolą inne rośliny i tylko jeść pokrzywy, jeśli znajdą nic lepszego.
Czy kurczęta jedzą robaki? I nie tylko owady, jeśli nasza kura ma dostęp na zewnątrz, to nie jest dziwne, że znajdujemy ją dziobającą na jaszczurkach, wężach, a nawet małych gryzoniach. Są to suplementy diety.
Czy kury jedzą cebulę? Cebula jest jednym z niewielu pokarmów przeciwwskazanych dla kur. Niewielka ilość nie będzie szkodliwa, ale musimy zapobiec jej spożywaniu codziennie lub w dużych ilościach. W następnej sekcji wskazujemy, które inne pokarmy nie są dla nich zalecane.

Dodaj komentarz