Korzyści zdrowotne, ocet jabłkowy cydr

Czy wiesz, że butelka octu jabłkowego z tyłu spiżarni, ten, który kupiłeś kilka miesięcy temu na przepis i nigdy nie używane ponownie? Nie wyrzucaj go, możesz go użyć następnym razem, gdy zrobisz głębokie czyszczenie kuchni. W zasadzie, jest pełen korzyści dla zdrowia i może być stosowany jako szybki i ekonomiczny sposób, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Typowa dawka to 1-2 łyżki stołowe (15-30 ml) zmieszane z wodą i przyjmowane przed lub po posiłku.

Korzyści:
Wyeliminuj nieświeży oddech: Gargle z octem jabłkowym jako płyn do płukania jamy ustnej, aby usunąć bakterie, które powodują nieświeży oddech.

Utrata masy ciała: Picie octu jabłkowego może pomóc poczuć się pełniejsze. Jedno z badań wykazało, że kwas octowy w octu jabłkowym spowalnia gromadzenie się tłuszczu.

Zwiększa energię: Aminokwasy zawarte w octu jabłkowym działają jako antidotum. Potas i enzymy mogą drętwieć działanie zmęczenia.

To może obniżyć poziom cholesterolu: 2006 Badania wykazały, że kwas octowy w occie obniżony poziom cholesterolu u szczurów.

Walka z cukrzycą i zmniejszyć poziom cukru we krwi: Ocet może poprawić wrażliwość na insulinę podczas posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów i drastycznie zmniejszyć stężenie glukozy we krwi i insuliny odpowiedzi. Jedno z badań pokazuje, że dwie łyżki octu jabłkowego przed snem może zmniejszyć poziom cukru we krwi na czczo przez cztery procent.

Może chronić przed rakiem: niektóre badania pokazują, że ocet może zabijać komórki nowotworowe, a nawet zmniejszać guzy. Niektóre badania obserwacyjne pokazują, że połk ocet jest związane z dyskryminacją raka przełyku w Chinach.

Pomaga w zgaga i refluks kwasu: Cydr jabłkowy ma właściwości antybiotykowe, które pomagają ludziom, którzy mają bardzo mało kwasu w żołądku.

Detoksykacji organizmu: może pomóc promować krążenie i detoksykacji wątroby. Kwas jabłkowy może również wiązać się z toksynami, które mogą pomóc usunąć toksyny z organizmu.

Dezodoryzuje organizm: Ocet jabłkowy może pomóc w walce z bakteriami zapachowymi. Wystarczy zastosować trochę, ale pod wasami.

Równoważy poziom pH: Mimo że cydr jabłkowy ma kwaśny smak, w rzeczywistości neutralizuje organizm, czyniąc jego poziom pH bardziej podstawowym (wyższe alkaliczne). Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą bardziej alkaliczne diety mają lepsze zdrowie kości.

 

Dodaj komentarz