Jajko: fałszywe mity najzdrowszego i najbardziej kompletnego jedzenia

Do niedawna mówiono, że jedzenie wielu jaj było szkodliwe dla zdrowia, powodując poziom cholesterolu ludzi jest zbyt wysoki, ze wszystkimi problemami, które może to spowodować.

Jednak lata i badania wykazały coś zupełnie przeciwnego. Co więcej, do tej pory istnieją nawet badania medyczne, które mówią o tym, jak zdrowe odżywianie może być co najmniej jednym jajkiem dziennie.

Zapobieganie chorobom
Ostatnie badania w Chinach, z ogromną próbą pół miliona ludzi wykazały wiele więcej korzyści jaj w zdrowiu ludzi. Tak więc, badanie to wskazuje, że połkowanie co najmniej jednego jaja dziennie zapobiega chorobom serca i wypadkom sercowo-naczyniowym.

Jajko również wykazał swoją wysoką wartość białka. Ta wartość pozwala być podstawą zdrowej diety. Wynika to z wysokiego poziomu białka, a także witamin A, D, B i B12. Mamy do czynienia z najbardziej pożywne jedzenie, że natura może dać nam.

Jaja nie powodują cholesterolu
Jak powiedzieliśmy na początku, przez lata jaja były wskazywowane jako źródło cholesterolu. Chociaż prawdą jest, że żółtko jest bogate w tłuszcze nasycone, wykazano, że te tłuszcze nasycone zapewniają tak zwany „dobry cholesterol”, a zatem, wbrew temu, co sądzono, są zdrową żywnością i wcale nie są szkodliwe dla zdrowia.

Konsumenci powinni jednak jasno powiedzieć, które jaja są najlepsze, ponieważ istnieje wiele różnych kategorii jaj. Kategorie jaj można zobaczyć w liczbach, które są drukowane na skorupach. Tak się składa, że większość konsumentów nie rozumie tych kodów. Krótko mówiąc, nie wiesz, jakiego rodzaju jaja kupujesz.

Jak zrozumieć kod
Jaja mają 11-cyfrowy kod i wydrukowane litery, które „wyjaśniają” z kategorii jaj w zależności od hodowli kur, do konkretnego gospodarstwa, z którego pochodzi. Pierwsza cyfra odpowiada pierwszemu pytaniu. Litery odpowiadają państwu Unii Europejskiej, w którym znajduje się gospodarstwo, a dwa ostatnie bloki odpowiadają odpowiednio konkretnej gminie i gospodarstwu, z którego pochodzą.

 

Dodaj komentarz