HoM, przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem i marketingiem zrównoważonych mat jogi

Lucía Denevi jest prawnikiem, który w 2019 roku postanowił założyć nowy biznes, który do tej pory dał jej świetne wyniki. Z początkowej inwestycji 200.000 pesos, założył House of Mats (HoM), przedsiębiorstwo poświęcone projektowaniu i marketingu zrównoważonego maty jogi, która oferuje możliwość dostosowania produktu do gustu użytkownika.

Według Denevi, są to maty „o wysokiej gęstości”, które są antybakteryjne i bezwonne. Podobnie wyróżnia się, że zapobiegają przedostawaniu się wilgoci, co blokuje wejście i nagromadzenie bakterii. „Wykonane są z ekologicznego materiału eco-PVC, co oznacza, że są wolne od 16 typowych substancji toksycznych występujących w podobnych produktach. Całkowicie bez lateksu”, mówi przedsiębiorca.

Denevi stwierdził, że próbował różnych mat, aby idealny produkt, i poprosił swojego nauczyciela jogi i kolegów z klasy o zalecenia. Obecna sytuacja wzmocniła jej sprzedaż, zwłaszcza online. „Na szczęście kwarantanna znalazła mnie z produktem, internetem, Instagramem, wyraźną ostrością i wymarzoną produkcją zdjęć”, powiedział. Materiał, który pozwolił mu dotrzeć do cybernautów i przyciągnąć nowych klientów.

Aktywność fizyczna w domu spowodowała zapotrzebowanie na maszyny treningowe i wszelkiego rodzaju akcesoria związane ze światem fitness. „Siłownie i centra szkoleniowe to rozwijająca się branża w prawie całym świecie. W Ameryce Łacińskiej, Brazylii i Meksyku są to najważniejsze rynki. W czasie porodu popyt na maszyny i produkty wzrósł o 30 do 40%”, powiedział dziennikarz Fitforbeach Yémily Berrueta.

Joga w pandemii
Założyciel HoM twierdzi, że joga i medytacja są podstawowymi narzędziami, aby przeciwdziałać stresowi i lękowi, które towarzyszyły pandemii. Podkreśla również zmiany w społeczeństwie, które odzwierciedlały znaczenie jogi, już nie jako czegoś, co jest używane „losowo”, ale bada jego zalety, inwestuje w jego uczenie się i zajmuje się nim.

Denevi wskazuje, że zdrowie przesunęło się na pierwszy plan, a joga i leki są dwoma kluczowymi czynnikami w zarządzaniu zdrowiem psychicznym w środku skomplikowanego punktu zwrotnego.

Podczas pandemii Denevi w pełni wykorzystał swoją stronę internetową i profil HoM na Instagramie. Kolejnym wielkim celem młodego przedsiębiorcy jest otwarcie przestrzeni, w których doświadczenie HoM jest czymś sensorycznym, to znaczy wykracza poza prosty kontakt z matą.

Na razie planujesz otworzyć zaproszenie dla projektantów i ilustratorów, którzy chcą zaprezentować swoje projekty za pośrednictwem HoM. Jest to współpraca, przestrzeń, w której wymiana jest korzystna dla wszystkich stron. Dotarcie do większej liczby ludzi i przekazanie przesłania jest ważne, ponieważ świat przechodzi erę bezprecedensowych zmian.

 

Dodaj komentarz