Bakłażany nadziewane curry

-Rozgrzej piekarnik do 190oC. Obrać cebulę, czosnek i imbir, umieścić łodygi kolendry i chilli (bez bryłek w razie potrzeby) w robocie do gotowania i ubijać aż do uzyskania drobnej pasty. Umieść przyprawy i liście curry na tacy do pieczenia 25cm x 35cm na małym ogniu z 2 łyżkami oleju i zimnem przez 1 minutę, lub aż pachnie fantastycznie, ciągle mieszając.

-Wlać makaron i gotować przez 5 minut, lub do zmiękczenia, regularnie mieszając. Dodaj masło orzechowe, chutney mango i pastę tamaryndowca, doprawić dobrą szczyptą soli morskiej i czarnego pieprzu, a następnie zeskrobać do miski i dodać odrobinę wody, aby rozluźnić, tworząc pastę, jeśli to konieczne.

-Pozostawiając je nienaruszone na łodydze, pokroić bakłażany na ćwiartki wzdłuż, pocierać je i wypełnić je hojnie z całego makaronu, a następnie umieścić je na tacy (jeśli używasz regularnych bakłażanów, po prostu przyciąć, a następnie pokroić je 1 cm grubości i kanapkę makaron między nimi).

-Umieść tacę na średnim ogniu i saute przez 5 minut, obracając na pół. Dodać mleko kokosowe, posiekać i posypać pomidorami, doprawić solą i pieprzem i doprowadzić do wrzenia. Przykryć folią i wysuć przez 40 minut lub do zgęstnienia i zmniejszenia, usuwając folię na pół. Doprawić idealnie i rozłożyć na liściach kolendry.

 

Dodaj komentarz