10 znaków ujawniających, że może być nietolerancyjny cukru

Nietolerancja cukru jest problemem trawiennym, który dotyka wielu ludzi. Może to być spowodowane problemem trawiennym, takich jak choroby jelita drażliwego (IBS) lub celiakii. Warunki te powodują problemy z trawieniem niektórych rodzajów cukru. Nietolerancja laktozy jest również inną formą nietolerancji cukru. Główne objawy są dość jasne. Oto 10 typowych objawów, które mogą wskazywać, że masz nietolerancję cukru.

CZY NIETOLERUJESZ CUKRU?
1 – GAZ
Wzdęcia lub gazu jest częstym objawem nietolerancji cukru. Może to oznaczać nietolerancję laktozy, IBS lub celiakię. Zwróć uwagę na to, co jesz, jeśli masz dużo wzdęć. To nie tylko problem fizyczny, to wzdęcia, które są żenujące. Może to mieć wpływ na twoją pracę i życie społeczne. Sprawdź, czy zauważysz gaz po jedzeniu lub piciu takich rzeczy jak

-Produkty mleczne: po zjedzeniu żywności mogą być gazy, takie jak lody, ser lub normalne mleko.

-Alkohol: alkohol ma dużo cukru. Jeśli masz gaz po piwie lub kieliszku wina, może to być nietolerancja cukru.

-Niektóre węglowodany: desery, słodycze lub rafinowane węglowodany mogą być winne za wzdęcia

-Żywność i dietetyczne napoje bezalkoholowe: sztuczne substancje słodzące znajdują się w wielu dietetycznych produktach spożywczych i napojach. Są to wspólne źródła wzdęcia.

2 – OBRZĘK
Obrzęk brzucha po jedzeniu nazywa się obrzękiem. Może wystąpić po obfitym posiłku lub niektórych pokarmów z dużą ilością cukru. Naturalne substancje słodzące dodane do żywności może również powodować wzdęcia. Należą do nich:

-Syrop kukurydziany o wysokiej jakości fruktozy

-Cukier brązowy

-Agawa

-Miód

3 – ODBIJANIE
Odbijanie lub odbijanie może nie być dużym problemem, ale jeśli ciągle burp po jedzeniu, może to wskazywać, że rozwinęła się nietolerancja cukru. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jest to problem, dopóki twój partner nie wy wspomnie, ile zadziorów. Spróbuj prowadzić dziennik żywności, aby zobaczyć, co jedzenie powoduje odbijanie. Jest bardzo prawdopodobne, że pojawi się wzór nietolerancji.

4 – BÓL BRZUCHA
Ból brzucha po jedzeniu nie jest zabawa. Może to prowadzić do utraty wagi i prawidłowego odżywiania. Ponadto żenujące jest to, że trzeba odrzucić zaproszenia, aby wyjść na jedzenie z przyjaciółmi i rodziną. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że masz nietolerancję cukru, ale zakładasz, że zjadłeś coś dziwnego. Ale ból jelit jest często pierwszym objawem nietolerancji cukru, więc nie ignoruj tego objawu.

5 – BIEGUNKA
Jeśli cierpisz na nietolerancję cukru, oznacza to, że twoje ciało przetwarza go zbyt szybko. Pokarmy, które jesz przenieść zbyt szybko przez organizm i do jelita cienkiego, powodując biegunkę. Jest to często objaw nietolerancji laktozy lub choroby Celiica, które są przykładami nietolerancji cukru. Śledź, co jesz i kiedy jesz. Określ, które pokarmy są przyczyną tego objawu. Spróbuj usunąć go z diety, jeśli to możliwe. Może się okazać ulgę.

6 – PRAGNIENIE SŁODYCZY
Jest to mylące objaw, ale o apetyt na słodycze może oznaczać, że masz nietolerancję cukru. Niektóre cukry powodują hormonalne wzrosty, które wywołują apetyt. Może to spowodować otyłość, jeśli reagujesz na te pragnienia, jedząc słodkie pokarmy, które są zbyt wyrafinowane jako węglowodany.

7 – SKURCZE ŻOŁĄDKA
Problemy trawienne są często pierwszymi wskaźnikami, że masz nietolerancję cukru. Skurcze żołądka powodują ból w jelitach i często pojawiają się po zjedzeniu słodkich owoców, takich jak jabłka, mango lub arbuza lub pokarmy bogate w węglowodany i skrobie, takie jak ryż lub makaron. Skurcze żołądka może powodować biegunkę, jak twoje ciało próbuje metabolizować słodkich pokarmów.

 

Dodaj komentarz