10 Korzyści kolagenu dla twojej skóry

Kolagen jest białkiem występującym w naszym organizmie i znajduje się również w naszych kościach, skórze, mięśniach, naczyniach krwionośnych i układzie trawiennym. Odgrywa ważną rolę w sprawianiu, że wyglądamy młodo i zdrowo. Ale z wiekiem, nasz organizm zaczyna produkować mniej kolagenu, co powoduje drobne linie, zmarszczki, zwiotczenie lub elastyczną skórę i wolniejsze gojenie się cięć i blizn.

Elastyczność skóry
Oczywiście utrata elastyczności skóry jest naturalną częścią procesu starzenia się, ale istnieje sposób, aby ją poprawić. Elastyczność skóry jest jak twoja skóra może powrócić do swojego miejsca po jej rozciągnięty, a kolagen może pomóc w tym! Ponieważ kolagen jest białkiem i włóknistym, pomaga uczynić skórę spójną, ale elastyczną jednocześnie, dzięki czemu jest jędrna, co jest kluczem do tego, aby wyglądać młodo i zdrowo. Badania przeprowadzone w 2019 r. wykazały nawet, że kobiety, które przyjmowały suplementy kolagenowe, zauważyły poprawę wyglądu skóry i elastyczności skóry.

Nawilżenie
Kiedy skóra jest odwodniona, często może wyglądać matowo, sucho, a może nawet łuszcząca się. Kolagen zawiera hydroksyprolinę, która jest aminokwasem i odgrywa ważną rolę w kolagenu i wykazano, że nawilża skórę poprzez poprawę jej poziomu nawilżenia. Nawilżanie skóry i dodanie kolagenu do diety pomoże Ci uzyskać tę błyszczącą, miękką skórę!

Rozstępy
Z wiekiem lub zajść w ciążę, zaczynamy rosnąć i rozciągać naszą skórę, ponieważ jest stale ciągnięty w szybkim tempie. To powoduje, że skóra rozciąga się zbyt daleko, jak kolagen nie może nadążyć! Kolagen może pomóc w rozstępach, poprawiając sposób, w jaki nasza skóra regeneruje się, ale nie zawsze jest całkowicie do uniknięcia.

Cellulit
Cellulit wpływa głównie na udo, pośladek i okolice brzucha, powodując nierówne tekstury i wgłębienia. To całkowicie naturalne i wspólne mieć cellulit, ale czasami oznacza to, że może brakować kolagenu. Ponieważ cellulit uszkadza zespoły kolagenowe w skórze, przyjmowanie peptydów kolagenowych może pomóc zagęścić skórę, naprawić uszkodzone pasma i pomóc zmniejszyć cellulit.

Niepokój
Lęk może powodować przewlekłe ukąszenia skóry, który jest stanem znanym również jako zaburzenia wykrzyknika, jako sposób radzenia sobie ze stresem i niepokojem. Tak jak dzisiaj we współczesnym społeczeństwie, istnieje wiele czynników, takich jak praca, szkoła i życie w ogóle. Właściwości przeciwlękowe można znaleźć w kolagenu, ponieważ ma wysokie stężenie glicyny.

Trądzik
Kolagen może pomóc równowagi hormonów, które mają różne funkcje w organizmie. Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy masz zaburzenia równowagi hormonalnej jest trądzik. W tym kolagenu w odżywianiu może pomóc zrównoważyć hormony, co może prowadzić do mniej trądziku i dłuższy, zdrowszy styl życia!

Blizny
Kolagen jest pełen aminokwasów, które mogą pomóc skórze leczyć. Pomaga przyspieszyć proces gojenia, i nie tylko, ale pomaga tworzyć „nowe” skóry wokół obszaru. W miarę starzenia się, blizny te są znacznie trudniejsze do zmniejszenia, jak kolagen powoli zaczyna przestać produkować tak wiele w naszym organizmie.

Ciemne plamy
Czy twoja skóra ma ciemne plamy? Ciemne plamy na skórze są zazwyczaj z „wieku” plamy, które są z UV (ultrafiolet) światła, które powodują komórki do produkcji więcej melaniny. Melanina zaczyna gromadzić się przez lata ze względu na wysoką produkcję i uszkadza skórę. Kolagen może pomóc w tym, ponieważ pomaga w tworzeniu tkanek do tworzenia się zdrowo, zachęcanie skóry do leczenia i naprawy naturalnie.

 

Dodaj komentarz